top of page
logopedkerch_logo.png

         ПРОСТІ ПОРАДИ ЛОГОПЕДА

1. Розмовляйте зі своєю дитиною під час всіх видів діяльності, таких як приготування їжі, прибирання, одягання-роздягання, гра, прогулянка тощо.

2. Говоріть, використовуючи ПРАВИЛЬНО побудовані фрази, речення. Ваше речення повинне бути на 1-2 слова довше, ніж у дитини.

3.Задавайте ВІДКРИТІ питання. Наприклад, говоріть «Що він робить?» замість «Він грає?»

4.Витримуйте паузу, щоб у дитини була можливість говорити і відповідати на питання.

5.Слухайте звуки і шуми. Запитайте «Що це?».

6.Розкажіть коротку розповідь, історію. Потім допоможіть дитині розказати цю ж історію вам або кому-небудь ще.

7. Якщо ваша дитина вживає всього лише декілька слів у мовленні, допомагайте їй збагатити мовлення новими словами. Виберіть 5-6 слів і назвіть їх дитині. Дайте їй можливість повторити ці слова.

8. Якщо дитина називає тільки одне слово, почніть учити його коротким фразам. Наприклад, якщо дитина говорить «м’яч», послідовно навчите її говорити «Великий м’яч», «Тетянин м’яч», «круглий м’яч» і т.д.

9.Більшість занять проводьте в ігровій формі. Робота з дитиною повинна активізувати мовне наслідування, формувати елементи зв’язного мовлення, розвивати пам’ять і увагу.

10. Дуже важливо вже у ранньому віці звернути увагу на мовний розвиток дитини, а не чекати, коли вона «сама заговорить».

2_-_logoped.png

Коли слід звертатись до логопеда:

 

1) якщо у дитини не з’явилось мовлення до 2 років, або словник налічує не більше 10 слів;

2) коли дитина повторює перші звуки, склади багато разів (заїкається);

3) якщо дитина не запам’ятовує віршики, не може переказати казку, порушує структуру слів.

     Шановні батьки, від вас залежить майбутнє ваших дітей. Якщо у дитини є проблеми з мовлення, то краще буде, якщо вони одержать комплексну допомогу фахівців, які допоможуть якісно поліпшити або виправити складові мовленнєві порушення.

     Але ви маєте знати: розумовий розвиток невіддільний від мовленнєвого, тому розвивайте в своїй дитині всі психічні процеси: мовлення, увагу, пам'ять, сприйняття. Говоріть з дитиною правильно, чітко, виразно, інтонаційно. Розказуйте і показуйте дитинІ навколишній світ. Найкращий мовленнєвий матеріал – це потішки, віршики, пісеньки, скоромовки, розглядання малюнків в книжках. Але не перевантажуйте дитину інформацією, не прискорюйте її розвиток

   Як правило, мовлення зв’язане з дрібною моторикою. Що краще розвинені пальчики, то краще розвинене мовлення. Тому, розвивайте м’язи рук дитини, нехай спочатку це буде масаж пальчиків («Сорока, ворона дітям кашку варила»), потім ігри з дрібнимип редметами: шнурування, застібування ґудзиків, ігри з мозаїкою, ліплення та ін.

   Якщо ви помітили, що ваша дитина ліворука – то це не відхилення, а індивідуальна особливість дитини і переучувати її не можна. Це може спричинити невроз і заїкуватість.

Успіхів Вам і здоров’я вашим дітям.

Безымянный.png

1.Більше розмовляйте з дитиною, озвучуючи всі дії (годування, одягання, миття)

 2.Розвивайте розуміння мови, використовуйте прості інструкції типу: «Дай ручку», «Де ніжка», опираючись на те, що доступно малюку

3.Співайте колискові перед сном

4.Спонукайте бажання наслідувати дорослому

5.Частіше розповідайте дітям казки, вірші. Пробуджуйте бажання домовляти слова, речення дитиною

 

6.Не перенавантажуйте дитину теле-, відео-, аудіоінформацією

7.Ніколи не кажуть в присутності дитини про її недоліки

8.Не дратуйтеся, не засмучуйтеся від того, що ваша дитина не розмовляє. Кожна дитина- індивідуальність. Треба допомогти їй розкритися.

9.Не чекайте, коли дитина  заговорить, вчіть її розрізняти предмети за кольором, формою, розміром, кількістю

10.Частіше робіть масаж  пальців і долоньок

10 ПОРАД ЛОГОПЕДА

bottom of page